Meble w stylu prowansalskimTen styl domu jest typowy dla Prowansji, która znajduje się na południu Francji. Ma jasny i przestronny styl z wysokimi sufitami. Ten styl jest dobry dla każdego, kto chce mieć przestrzeń bez bałaganu lub wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy na przeprojektowanie starego miejsca Domy prowansalskie są pełne kolorów i życia. Są kolorowe, żywe i zawsze zachęcające. Domy te znajdują się zazwyczaj w południowej Francji na wsi. Centralny dziedziniec to serce domu. To tutaj dzieje się całe życie – od gotowania, przez zabawę, po modlitwę…

Jak osiągnąć prowansalski styl w swoim domu?

W dzisiejszych czasach łatwiej niż kiedykolwiek osiągnąć styl śródziemnomorski w swoim domu. Możesz teraz kupić meble śródziemnomorskie w stylu prowansalskim do 65% taniej. Styl prowansalski charakteryzuje się rustykalną fakturą i ziemistymi kolorami, takimi jak brązy, czerwienie, zielenie i beże. Obejmuje to również obfite rośliny, które pomagają stworzyć ciepłą atmosferę w twoim domu. Co bardziej przypomina francuską wieś niż prowansalski dom? Zazwyczaj mają stromy dach, dach kryty czerwoną dachówką i symetryczną fasadę. Ich okna są zazwyczaj dwułukowe z wąskimi szczelinami.

Meble w stylu prowansalskim doskonale nadają się do salonu. Te style charakteryzują się naturalnym, rustykalnym wykończeniem i wyrazistymi kształtami, co czyni je ponadczasowymi elementami, które doceni każdy budżet. Jeśli chcesz dodać odrobinę Prowansji do swojego salonu, seria prowansalska jest idealnym miejscem na początek. Dzięki „historycznemu wzornictwu” i „bogatej kolorystyce tkanin” te meble sprawią, że każde pomieszczenie poczuje się jak we francuskiej wiejskiej posiadłości.

Jadalnia w stylu prowansalskim

Jadalnia w stylu prowansalskim to prostota, świeżość i ciepło. Zawiera tekstury, które są rustykalne i dotykalne. Wiele domów we Francji jest urządzonych w stylu prowansalskim. Jest to w zasadzie francuski projekt, który jest prosty i dostosowany do klimatu kraju. Jedną z cech charakterystycznych tego stylu jest obfite wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak ochra, terakota, kamień, panele z drewna sosnowego itp.

Kolekcja mebli do jadalni w stylu prowansalskim to idealny element wystroju Twojej jadalni. Te elementy są inspirowane tradycyjnym francuskim stylem wiejskim i nadadzą Twojemu domowi rustykalny, duszpasterski charakter. Jadalnia prowansalska to idealny styl dla jasnej, przestronnej przestrzeni z dużą ilością naturalnego światła. Klasyczny design obejmuje tapicerowane krzesła w kolorze kremowym lub złotym, które są otoczone stołami w stylu antycznym.

 

O mnie