Tapety ścienne nowoczesne

Tapetowanie ścian wyszło z mody? Tapety ścienne nowoczesne

Moda na coś (dany styl, rodzaj ubioru czy uczesania) przychodzi dość nagle, a następnie przemija tylko po to, by po kilku czy kilkunastu latach powrócić w nieco innej odsłonie. Dotyczy to nie tylko odzieży i dodatków ale również trendów wnętrzarskich. Przykładowo, wiele lat temu modne stało się tapetowanie wnętrz. Potem przez długi czas stawiano na gładkie, jednokolorowe ściany, zaś obecnie znowu zauważa się duże zainteresowanie tapetami. Tapety ścienne nowoczesne potrafią ozdobić i odmienić każde wnętrze.

Tapetowanie ścian kiedyś

Produkowane niegdyś tapety ścienne nie były produktami wysokiej jakości, a co za tym idzie odklejały się od ścian i rozrywały w odstających miejscach, najczęściej na brzegach. Sporo trudności sprawiało również mycie takiej tapety, gdyż na ogół nie była odporna na wilgoć. Tapety papierowe po pewnym czasie żółkły, a tam, gdzie były narażone na działanie promieni słonecznych – mocno blakły. Tapety stosowano jednak nagminnie, gdyż doskonale przykrywały nierówne ściany. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dawniej wykonywanie gładzi na ścianach nie było standardem. Ściany wewnątrz budynków jedynie tynkowano i pokrywano wapnem lub farbą. Dziś takie praktyki są nie do pomyślenia i we wszystkich nowo powstających budynkach wygładza się ściany. Stosowanie tapet nie jest zatem konieczne, mimo to jakiś czas temu wróciły do łask.

Tapetowanie ścian dzisiaj

Tapety ścienne nowoczesne spotykamy w ofercie wielu sklepów – wybór jest naprawdę ogromny. Jednocześnie warto zauważyć, że tapet sprzedaje się dużo, ale w ograniczonych ilościach, tj. klienci chętnie kupują tapety, ale nie pokrywają nimi ścian w całym pomieszczeniu. Raczej skupiają się na jednej ścianie bądź jej fragmencie. Do tego celu służą zarówno zwykłe tapety ścienne, jak i fototapety. Można dzięki nim wyczarować oryginalną ozdobę, jednocześnie pozbywając się monotonii w postaci jednokolorowych ścian.

Nowoczesne tapety na ścianach

Współczesne tapety to produkty o podwyższonej odporności na działanie wilgoci, dzięki czemu mogą być stosowane również w kuchniach i łazienkach. Są trwałe, odporne na ścieranie i zarysowania, zatem sprawdzają się także w pokojach dziecięcych. Tym, co zasługuje na uznanie, jest mnogość motywów, jakie zawierają tapety ścienne nowoczesne (najmodniejsze motywy znajdziesz tutaj).

Tapety ścienne nowoczesne – wysoka jakość i atrakcyjny wygląd

Nowoczesne tapety doskonale podkreślają charakter współczesnych wnętrz. Obecnie modne są wnętrza jasne, z dużą ilością bieli i szarości. Na takich ścianach idealnie wyglądają pastelowe tapety, jak i wyraziste, mocne obrazy, stanowiące ciekawy akcent w pomieszczeniu i koncentrujące na sobie uwagę zaproszonych gości. Oferta sklepów z artykułami wnętrzarskimi jest naprawdę szeroka a tapety ścienne nowoczesne zajmują w niej jedną z ważniejszych pozycji.