Tapety do pokoju dziecięcego

Najlepsze tapety do pokoju dziecięcego

Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać ściana w pokoju Twojego dziecka? Odpowiedź jest prosta – to właśnie dziecku ma się podobać. O ile w przypadku noworodka często jest tak, że rodzice jego pokój urządzają właściwie dla siebie, bo maluchowi jest wszystko jedno, o tyle w przypadku starszych dzieci warto wziąć pod uwagę ich opinie. Doskonale sprawdzą się zarówno kolorowe obrazki i naklejki na ściany, jak i wytrzymałe tapety do pokoju dziecięcego.

Pokój małego dziecka i ryzyko zniszczeń

Zanim przejdziemy do omówienia kwestii kolorów i motywów, jakie pojawiają się w pokojach najmłodszych domowników, zastanówmy się jaką rolę spełnia pokój dziecięcy. Powinno to być miejsce, w którym maluch dobrze się czuję i chętnie spędza czas. We własnym pokoju śpi, bawi się i uczy. Dzieci są bardzo aktywne, dużo się ruszają, a wykonując różnorakie prace plastyczne bywają nieuważne. Dlatego w pokoju powinny znajdować się sprzęty wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu. Dotyczy to także podłóg i ścian. Jeśli chodzi o ściany, dość dobrze sprawdzają się plamoodporne farby, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem są tapety do pokoju dziecięcego. Taka tapeta mocno trzyma się ściany, zatem nie istnieje ryzyko, że maluch niechcący ją porozrywa. Do pokoju dziecko warto wybrać tapetę odporną na zniszczenia – taką, która się nie ściera i nie wchłania brudu. Idealnie również, jeśli w razie, gdyby jednak powstały zabrudzenia, dało się ją łatwo wyczyścić.

Nowoczesne tapety do pokoju dziecięcego

Tapeta jest doskonałym, bo zarazem ładnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. To prosty sposób na odmianę każdego wnętrza. Szczególnie dobrze sprawdzi się w pokoju dziecięcym, bo to właśnie tam powinno być barwnie i bajkowo. Nowoczesne tapety do pokoju dziecięcego można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach . Do wyboru jest wiele wzorów i kolorów zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, dla młodszych i starszych dzieci. Niektóre tapety są bardzo kolorowe, „żywe”, nawiązują do baśniowych motywów, popularnych kreskówek czy zainteresowań małych dzieci. Inne tapety są bardziej stonowane. Z pewnością każdy rodzic wybierze coś, co będzie pasowało do danego wnętrza, ale i upodobań jego dziecka.

Tapety do pokoju dziecięcego i ich rodzaje

W pokojach dziecięcych najlepiej sprawdzają się tapety wzmocnione podwójną warstwą laminatu oraz odporne na zmywanie. Rodzice mogą jednak wybierać wśród wielu różnorodnych rodzajów podłoży. Dużym zainteresowaniem cieszą się grubsze tapety na fizelinie, które są odporne na mycie i ścieranie, zatem wzór przez długi czas pozostaje niezmieniony. Oczywiście do wyboru są także tapety papierowe lateksowo-celulozowe, tapety na tkaninach samoprzylepnych i tapety winylowe na podkładzie fizelinowym o fakturze płótna. Jeżeli szukasz tapet do pokoju swojego dziecka koniecznie zapoznaj się z ofertą na tej stronie.