Kontrastowe kolory – nowoczesne projekty

Kontrastowe kolory –  tylko czerń i biel

kolory kontrastowekoloryKolory odgrywają naprawdę bardzo duża rolę w tym jak coś wygląda, jak się prezentuje a także w tym jaki ma nas wpływ. Nie od dziś wiadomo przecież, że moc kolorów może być naprawdę bardzo duża i powinniśmy na nie zwracać naprawdę bardzo dużą uwagę. Oczywiście to czy jakiś kolor będzie miała na nas faktycznie duży wpływ zależy od bardzo wielu czynników, ale z pewnością bardzo duże znaczenia ma tutaj rzecz czy powierzchnia, która jest na dany kolor pomalowana. Jeśli mamy tylko do czynienia  z stosunkowo niewielka powierzchnią jej wpływ na to jak postrzegamy rzeczywistość wcale nie będzie duży. Jeśli natomiast powierzchnia o której mówimy jest duża, na przykład mowa tutaj o ścianie czy podłodze to wrażenie jakie będzie ona nas robić może być duże. Warto więc dokładnie przemyśleć jak chcemy pomalować wnętrza i jakie triki wykorzystać.

Jedną z częściej stosowanych technik jeśli chodzi o urządzanie wnętrz są kontrastowe kolory. Kontrastowe kolory oznaczają, że wykorzystujemy najczęściej dwa kontrastujące ze sobą kolory i w ten sposób tworzymy ciekawe aranżacje. Przykładem może być tutaj wykorzystanie czerni bieli. Mamy szereg elementów czy motywów, które bazują właśnie na wykorzystaniu tych dwóch kontrastowych kolorów. Wystarczy tutaj choćby wymienić kolory ścian, podłóg, tapet ściennych, fototapet czy mniejszych elementów dekoracyjnych, które właśnie bazują na tego typu kontrastowych kolorach. Warto jednak od razu zwrócić uwagę na fakt, że kontrastowe kolory to nie tylko czerń i biel. To także szereg innych kolorów, które są równie ciekawe i żywe.

Nowoczesne pomysły i projekty

Kontrastowe kolory, które znajdują niezwykle ciekawe zastosowanie w przypadku dekoracji wnętrz, a w szczególności w przypadku dekoracji ścian to także inne kolory takie jak: żółty i zielony lub niebieski, pomarańczowy i brązowy, różowy i fioletowy, biały i czerwony i wiele innych kombinacji. Kontrastowe kolory nie oznaczają zatem tradycyjnych i klasycznych czerni i bieli ale odnoszą się także do innych kolorów i odcienie. W kontrastowych kolorach najbardziej liczy się fakt, że są one po prostu wyraźnie od siebie różne, jeden kolor jest zawsze jasny i żywszy podczas gdy drugi kolor jest ciemny i mniej rzucający się w oczy. Jeśli szukamy inspiracji jeśli chodzi o kontrastowe kolory możemy poszukać online. Na blogach, forach czy portalach tematycznych z pewnością znajdziemy szereg naprawdę bardzo wartościowych informacji z których warto skorzystać. Nie musza one być dokładnie odzwierciedlone, czasem wystarczy tylko delikatna inspiracja.