Kolorowe ściany – nowoczesny design

Dlaczego kolorowe ściany są ładne

ściany w różnych kolorachProjektowanie i urządzenie domu to bardzo ważne kwestie, które są jednak bardzo często bagatelizowane. Fakt, ze nie przywiązujemy do nich takiej wagi jak powinniśmy wynika z tego, że staliśmy się po prostu trochę leniwi. Dzięki temu, że mamy możliwość wyjęcia profesjonalnego architekta, projektanta czy dekoratora wnętrz ni musimy sami dłużej myśleć o tym jak projektować, aranżować wnętrze, meble i przestrzeń jako taką. Problem po prostu z głowy. W rzeczywistości jednak czasem warto samemu zająć się choćby na chwilę czy na trochę projektowaniem i wymyślaniem jak co urządzić.

Ciekawym przykładem mogą być tutaj niewątpliwie rzeczy związane z projektowaniem kolorów ścian. Kolory odgrywają przecież bardzo istotną rolę w naszym życiu i mają niebagatelny wpływ na to jak postrzegamy otaczający nas świat. W zależności od tego jaki kolor ścian wybierzemy nasze pokoje mogą być bardziej refleksyjne i zmuszające do zadumy, pełne energii i energetyczności, smutne czy wesołe. Jeśli nie wiemy jaki kolor wybrać możemy postawić po prostu na kolorowe ściany. Co ciekawe, kolorowe ściany nie muszą wcale oznaczać, że mówimy tutaj tylko i wyłącznie o pomalowaniu ścian na kilka różnych kolorów, kolorowe ściany to przecież także nietypowe ozdoby ścienne czy ciekawe tapety. Jak może to wyglądać w praktyce?

Nowoczesny design

Kolory ścianW praktyce kolorowe ściany mogą oznaczać, że zastosujemy kilka technik i kilka sposobów ozdabiania ścian jednocześnie. Ciekawym pomysłem będzie tutaj z pewnością połączenie malowania i tapety ścienne. Wystarczy sobie tylko wyobrazić niewielki salon w nowoczesnym domu. Wszystkie ściany są pomalowane na biało, natomiast na jednej z większych czy bardziej przyciągających uwagę ścian zastosujemy tapetę. W ten sposób kolorowe ściany będą w otoczeniu białych i zostaną zatem zdecydowanie bardziej wyeksponowane, a co za tym idzie będą także zdecydowanie bardziej przyciągające uwagę.

Kluczem do tego aby kolorowe ściany faktycznie przyciągały uwagę jest przecież to, że kolorowość powinna zawsze zostać wyeksponowana na nie rzucającym się w oczy tle. Jest to jeden faktycznie bardziej istotnych elementów, który może sprawić, że całość będzie miała naprawdę piorunujący efekt. Jeśli szukamy inspiracji dotyczących możliwych kolorów ścian czy też tego w jaki sposób można ciekawie wykorzystać tapetę ścienną czy tez inne ozdoby być może warto zastanowić się nad przeszukaniem ofert sklepów internetowych czy blogów tematycznych. Kolorowe prezentacje produktów oraz ich zdjęcia mogą nam faktycznie pomóc w szukaniu inspiracji i ciekawych projektów.